İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kırık Dökük Düşünceler

 

* BU dünyada vefa vardır ama enderdir, istisnâîdir.

* Bazılarının damatları Yahudi imiş. Ya kendileri

* Herkes darbenin neticelerinden bahs edip duruyor. Be adamlar biraz da sebeplerinden bahs etsenize!..

* Adam sapıtmış, kendini Peygamberler (aleyhimüsselam) gibi ismet sıfatıyla muttasıf mâsum (günahsız) sanıyor.

* Edebiyat kültürü olmadığı için serseri bir it gibi âdiceküfr etmiş; kültürü olsaydı, Ziya Paşa’dan uygun bir beyit okumak suretiyle işi edibâne bitirirdi.

* Önemli olan şu veya bu makama geçmek değildir, adam olmaktır.

* Zavallının ömrü şaşkınlıkla (hayretle) geçip gitti.

* Büyük idealist, bir saatlik konferans için beş bin lira ücret istemiş.

* Birine: Tapusuz araziye yaptırdığın o lüks villa ne oldu

* O kadın elbette fahişe değil ama niçin fahişe kıyafetiyle geziyor

* Bütün bunlar rezillik ve rüsvaylıktır dedim, hiçbir şey anlamadı. Meğerse rezil ve rüsvay kelimelerinin manasını bilmiyormuş.

* Cuma namazından önce vaaz eden hoca, cemaatten, camiin geceleri ışıklandırılması için para yardımı yapmalarını istedi. Bendeniz yardım etmedim.

* Atatürkçü ve İslâmcı feministlere: Devletin, yasal resmî vesikalarla KDV’li, korumalı, hijyenik seks köleliği yaptırmasını niçin protesto etmiyorsunuz

* Soru: Bizim topraklarımız ekilip biçilmeden bomboş dururken, dünyanın öbür ucundaki Şili’den buğday satın alıyoruz. Niçin

* Maaşını aldın, istihbarat vazifeni yapmadın, bu maaş sana helal mi, haram mı

* Bir milyon liralık lüks otomobil güzel de, bunun hesabını nasıl vereceksin

* Fotoğrafını görünce onu bar karısı sanmıştım. Üniversitede okuyormuş.

* Yenikapı’da sokak arasında yeni keşf ettiğim Özbek lokantasında, bir adamı doyurmaya yeterli etli nefis Özbek pilavı 12 lira. Yanında bir şişe su. İki lira da bahşiş… 15 liraya mükemmel bir yemek. Gururlu ve kibirliler sakın gitmesinler. Basit bir dükkan, dekorasyonu yok, mütevazı bir mekan. Sonradan görmüş türedilere uygun bir yer değil. Giderlerse incileri elmasları dökülür.

* Haram servet büyüdükçe, sahibinin iştihası o nispette artar, bir raddeye gelir ki, kuduzlaşır, onu kimse durduramaz. Sonra zamanı gelir, her şey biter. Haram servetini varisleri paylaşır. Azap başlar.

* Müslüman kadınları ve kızları Şeriat tesettüründen ayırıp şeytanî ve deccalî tesettüre büründürenlerin vebalî ne büyüktür.

* Önce Şeriat gitti, sonra din… Şimdi imanlar elden gidiyor. Bu fitne, fesat zamanında imanını kurtaranlara ne mutlu.

* Zavallının ömrü komplo teorileri peşinde koşmakla, gevezelik ve zevzekliklerle heba olup gitti. Keşke biraz realist olup önemli konuları öğrenseydi ve öğrendiği sağlam bilgileri hayata uygulasaydı.

* Osmanlı sultanları ve halifeleri mü’min, muvahhid, müslimhizmetkarlardı. Öldükten sonra, onların kusurlarını, günahlarını, hatâlarını diline dolama, onları hayırla an. Bugün İstanbul’da ikamet ediyorsan, bunu bir Osmanlı sultanının fethine ve cihadına medyun (borçlu) bulunduğunu unutma.

* Birine: Sidik ve çirkef atma yarışında seninle başa çıkamayacağımı kabul ve itiraf ediyorum. Zaferini ilan edebilirsin.

* İnsanlara teşekkür etmeyen, Yaratan’a şükr etmemiş olur hadîs-i şerifi mucebince bu fakire iyilik eden herkese teşekkür ediyor, Allah’tan onlar için hayırlar diliyorum. 15.10.2016

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir